Akční Hry

Město

Destillery

Destillery je jedna z lokací, kterou známe vůbec ze všech nejvěrněji. Viděli jsme ji v traileru, na několika screenshotech a docela podrobně byla představena i novinářům při dubnové prezentaci Mafie 2 v kancelářích 2K Czech.

Mise, při které palírnu alkoholu navštívíte, se má odehrávat někdy ze začátku celé příběhové linky hry a začíná typicky mafiánsky: Vito, Henry a Joe s bouchačkami v ruce rozkopávají dveře palírny. Hlavním cílem je její majitel - nám dobře známy obtloustlý chlapík, kterému Henry dává ochutnat hlaveň svého Coltu 1911. To proto, že s mafií toluštík nemá zrovna nejlepší vztahy, bůhví, co zapomněl při svých nekalých obchodech zaplatit. Paměť mu možná neslouží, zato ochranku, tu má opravdu poctivou. A tak se po rozkopnutí dveří …

… v palírně spustí divoká přestřelka. Tlouštíkovi poskoci se snaží posílat kulky z thomsponů a brokovnic vašim směrem, přičemž vy jako hráč se kryjete za bednami a dalšími překážkami koukajíce na spoušť, která kolem vzniká: rozpadající se dřevěné bedny, řinčení tříštících se lahví s chlastem, cinkání kulek o kovové trubky nebo omítka létající na všechny strany. Až se v tom zmatku trošku vyznáte, začnete si hrát se systémem krytí. Díky asistenci svých goodfellas máte za chvíli všechnu špinavou práci hotovou, tudíž už zbývá jen třešnička na dortu. Tlouštík.

DestilleryDestillery

S mafií se většinou nekamarádí jen pěkní vyčůránci, kteří mají o svých schopnostech mnohem vyšší mínění, než o jakési „věci“ té pakáže z evropy. Tlouštík je pravděpodobně zářným příkladem – když už to vypadá, že nemá žádnou možnost jakkoliv změnit svůj osud (to už jsme zase u oné pistole v ústech …), tahá odkudsi z kabátu kapesní revolver a střílí Henryho do nohy. Přestože svůj konečný osud opravdu nezměnil, Joe s tommygunem a Vito s Coltem 1911 z něj okamžitě po výstřelu udělali cedník přesně jako ve filmovém Godfatherovi, přičemž zbytek nábojů do něj „pro jistotu“ nasype i zraněný Henry, trio hlavních hrdinů překvapil dostatečně.

Následuje opět skok z filmové sekvence do samotného hraní – finální částí mise je dostat se pryč z palírny a pokud možno bez asistence policistů rychle dojet až ke spřátelenému italskému doktorovi ve městě.

Fast Food

Fast Food je druhá hodně profláknutá lokace. Známe ji ze dvou screenshotů a víme, že při prezentaci Mafie 2 v brněnském sídle 2K Czech došlo právě ve fastfoodu k názorné ukázce síly fyzikálního enginu PhysX. Jak vidíte i na screenu, nebyla nouze o létající židle, kulky zavrtané do skla a další podobné srandičky.

Fast FoodFast Food

Betting Office

Pokud si vzpomínáte, sázková kancelář byla naším objevem už před pořádně dlouhou dobou. Rozebrali jsme snad každou píď obou screenshotů z této lokace, viz obrázky pod textem. Hodí se snad jen dodat, že podle obrazů to skoro vypadá, že sázet se nebude jen na koně, ale dokonce i na psy. Pokud se tedy bude vůbec dát vsázet, to se pochopitelně s jistotou říct nedá :).

Betting Office

Observatory

Planetárium ve hře je docela šílený nápad, ale když mohlo být v jedničce muzeum, proč by ve dvojce nemohlo být rovnou celé planetárium. A pozor, to ne jen tak ledasjaké! Planetárium, či observatoř, chcete-li, je v Mafii 2 zpracováno dokonale detailně, takže nechybí projekční místnost (kdo v nějakém planetáriu někdy byl ví, o co jde), pořádný teleskop ani výstavka souvisejících předmětů za křehkými, po rozbití volajícími vitrínkami.

Joes Flat

Jak víme, Joe si nikdy neodpustí pořádný flám. Když to chce s někým pořádně rozjet, nezdráhá se ve svém bytě na Underhill Street v Little Italy (neptejte se mě odkud tu adresu znám, ale rozhodně je pravá) začít pěkně hlučnou jízdu, což samozřejmě nesvědčí spánku ostatních obyvatel třípatrového činžáku. Vzezření Joeova bytu jeho povaze vymetače barů odpovídá - neumyté nádobí ve dřezu, rudá podprsenka v koutě a všeobecně všudypřítomný nepořádek. Joo holt místní štětky asi nejsou na uklízení zrovna to nejlepší.

Franceska Home

Kdopak asi bude tajemná Franceska? Co má společného s Vitem a jeho rodiči? A co na to Jan Tleskač? Coming soon ;-D.

Vito House A1, A2, B1 ...

Zřejmě zmiňované lokace, ve kterých budete moci savenout hru. Jedno z mála dědictví od strýčka GTA.

Vito Villa

Tady to chce říct jen: WTF? Velká neznámá …

Eriks Flat

Byt jakéhosi Erika. Pravděpodobně jeden z vašich důležitých kontaktů.

Bruno

Bruna zatím bohužel neznáme. Ale nezní to moc přátelsky ...

Galante Cell

Kdo je pan Gallante zatím taky nevíme, ale víme, že má před svým kvartýrem pár drsných goril, tudíž asi bude nějakým způsobem důležitý.

Giusseppes Shop

Možná pizzerie, možná obchod s drahými obleky. Kdo ví. Poví nám to samotný pan Giusseppe?

Mona Lisa

Tady zatím bohužel nemáme co napsat. Proč ta Mona Lisa musí být vždycky tak záhadná …

Freddies Bar

Bary známe dva, obrázek baru máme jen jeden. V aspoň jednom případě jsme se snad s přiřazováním trefili.

Bar

Je potřeba k tomu dodávat něco jiného než obrázek s Vitem a Joan Burnerovou? :).

Betting Office

Cathouse

Osobně odhaduji tuto mysteriózní lokaci na bordel, ale uvidíme :-).

Maltese Falcon

Maltese Falcon je klasický noir film z roku 1941 a taky jedna siciliánská soška. Protože ani jedno se v Mafii 2 asi neobjeví, tipoval bych to na název dalšího z barů inspirovaný právě oním filmem.

Real Estate

Realitní kancelář. Chcete zablešenou díru na okraji Millville nebo raději vilku v Greenfiledu? :-).

Service Station

Pokud se nějakou prapodivnou náhodou ve vašem zbrusu novém Schubertu Crevette (pracovní název) ocitlo několik devítimilimetrových kruhových otvorů, tady vás jich zbaví.

Respray Station

Škrábance i rýhy pryč do deseti vteřin. Garance nejnižší ceny v celém Empire City!

Harrys Gunshop

Že by se ten jednooký drsňák jmenoval Harry? :-). Asi jooo …

HarryHarry

Obchod s oděvy

Co dodat ...

Market Arcade

Ulice, na které tráví paničky z řad mafiánské smetánky polovinu svého života (a ta druhá polovina jsou večírky).

Price Office

Jízdenky na vlak se tu asi prodávat nebudou. Co to ale bude, těžko říct.