Akční Hry

Engine

Engine-samotné srdce každé hry.Nový engine hry se jmenuje Illusion™ engine a také se dozvídáme, že stejně jako jeho předchůdce – LS3D, byl vyvinut pouze pro potřeby Mafie a umožňuje nádherně renderovat venkovní prostředí, čemuž všichni rádi uvěříme…

Dále víme, že ho dokončila 2K Czech zhruba před rokem, zároveň nás autoři ovšem uklidňují, že se není čeho bát, vždyť i trhák loňského roku – Crysis mělo v době vydání více než rok starý engine.

Pozitivním zjištěním je jistě fakt, že cutscény budou plně zpracovány v enginu hry, tudíž budou vypadat velice sourodě se hrou. Další věc se týká loadovacích obrazovek nebo spíše netýká, abych byl přesný. Ty totiž ze hry zmizí téměř všechny. Menší příklad: Pokud budete v jedné čtvrti a budete přejíždět do druhé, tak z paměti se vám bude mazat ta předcházející a naopak se vám do paměti pomalu nastreamuje čtvrť následující.

Hlavní engine bude samozřejmě doplněn také dalšími sub-enginy, které budou zajišťovat třeba pokročilou fyziku, kterou hra bude disponovat. V tomto konkrétním případě jde o fyzikální engine PhysX od nVidie, který mimo jiné způsobuje špinění aut.