Akční Hry

Mafia

Mafia se odehrává v 30. letech 20. století. Ta doba se vyznačovala jednou věcí, jenž je možné shrnout do jednoho slova: MAFIE. Hra Mafia se odehrává ve městě Lost Heaven. Každý kdo hrál někdy Drivera, nebo Midtown Madness 1 jistě pozná, že Lost Heaven se velmi nápadně podobá dobovému Chicagu. Narozdíl od reálného Chicaga má mapa ve hře má rozměry pouze (ale ve hře poznáte že město si během několika hodin zdaleka neprohlédnete celé) 11 × 11 mil, a za městem je ještě přístupná krajina, která se Vám odemkne, až splníte určitý počet misí.

Čeští herní vývojáři už několikrát dokázali, že jejich projekty mají díky svým kvalitám šanci prosadit se také na zahraničním trhu. V letošním roce se horkým kandidátem na nejlepší akční hru roku stane velkolepý opus Mafia brněnského vývojářského týmu Illusion Softworks, na němž spolupracovala i americká producentska firma Gathering of Developers.

Není žádným tajemstvím, že si tvůrčí Mafie oblíbili klasické mafiánské filmy, které točí Coppola, Scorsese či Brain De Palma. A na celkovém konceptu hry se tato skutečnost značně projevuje. Nejen že k vyprávění příběhu využívá lety prověřený filmový vzorec a zcela lineární dějovou linii, ale navíc chytře kombinuje všechny významné prvky již zmíněných mafiánských filmů. Třicátá léta jsou zde nahlížena realisticky, ale přitom moderníma očima, v nichž cítíte přítomnost mistrů těch nejlepších filmových gangsterek. Hra vás tak může velmi nenásilně vtáhnout do prostředí starých mafiánských organizací, které se striktně řídí svými pevně stanovenými zákony.