Akční Hry

Postavy


Ve hře budete hrát za východoevropana Nika Bellica, který je protagonistou GTAIV. Niko je znechucen svým dosavadním životem, a tak imigruje právě do Liberty City, kam ho nalákal jeho bratranec svými řečičkami šitými na míru americkému snu - nádherný život se dvěma krásnými ženami, patnácti sporťáky, čtyřmi vířivkami a kopou peněz. To vše, jak je patrné, je lež a Niko se rázem dovídá, že jeho bratránek Roman se topí v dluzích a jdou po něm kriminálníci. Stává se tak vaší první pomocnou rukou v tomto obrovském mraveništi, ale také prvním člověkem, kterému budete pomáhat.Roman je Nikovým bratrancem. Je to přátelský člověk s věčným optimismem a energii v krvi. Žije v Brokeru, kde v upravené továrně v ošuntělém prostředí za neuklizeným stolem plného rozházených papírů má práci. Poblíž má svoje stanoviště taxi služby. Roman je ve velkém průšvihu. Plno lidí jde po jeho krku, a proto potřebuje Nikovu pomoc. Zpočátku hry se stane pro vás jedinou osobou, kterou v Liberty City znáte a je tak vašim hlavním pojítkem v několika prvních hodinách hry. Ze začátku se budete spoléhat pouze na něj.


 
Poznáte ho také pod přezdívkou Little Jacob. A uvidíte se s ním hned v prvních začátcích hry a to především, když budete potřebovat sehnat nějakou zbraň a to jakoukoliv Jacob ji prostě pro vás obstará.

Francis McCartney je zkorumpovaný policista, který ví o Nikově temné minulosti a také se toho snaží pěkně využít. Niko pro něj musí plnit určité záležitosti, dokud ho má tento oficín pěkně pod hákem.

Patrick je původem ir a hraje si tak trošku na chuligána. Ti co ho znají, mu říkají zkráceně Packie a zná se s Elizabeth. Žije spolu se svoji matkou a sestrou, které se líbí Niko, což se zas na druhou stranu nelíbí Paciemu.
 
Rus, který půjčuje peníze a nejspíš mu tato činnost hodně vynáší a daří se mu v ní, jinak by nebyl považován za největšího světového businessmana. Má svůj vlastní bar - Comrades.

Je úspěšnou dealerkou a to již více než deset let. Jejím útočištěm se stala čtvrť Bohan. Elizabeth je velmi paranoidní a trpí deziluzí, což není u ní nic zvláštního, když si na drogách vybudovala tak pevnou závislost.

Manny byl kdysi gangsterem, čímž si zadělával na problémech a tak se rozhodl hodit vše za hlavu, aby mohl začít odznova. Od nynějška ho můžete najít ve fitnesscenteru, kde se snaží každého navést na správnou cestu podobně jak on našel tu svoji.
Bruce miluje fitness, auta a rád se považuje tzv. velmi důležitým. Má o sobě velmi vysoké mínění a také překypuje obrovskou sebedůvěrou, což dává častokrát rád najevo.


Je podnikavec, vlastní obří nevěstinec a Nikovi ho představí Elizabeta. Playboy dříve vedl obchod spolu s Dwaynem Forgem avšak ten strávil nějaký čas ve vězení, ze kterého byl onehda propuštěn.

Jak už padla zmíňka výše. Dwayne je starý kamarád Playboye, který byl právě propuštěn z vězení. Má ovšem obavy z toho, jak moc se Playboy posunul daleko zatím co on ztrácel čas ve vězení. Dwayne je jinak sebevědomou postavou ve hře.
 
Albánec, který půjčuje peníze. Ve hře se objeví velmi brzy a jeho nejčastějšími aktivitami jsou vydírání a loupení.Je zatvrzelým východoevropáncem , kterého potkáte v prvních začátcích hry. Postupem času jak se bude příběh rozvíjet, Niko si bude hodně zakládat na příznivém vztahu s tímto charakterem.


Phil Bell je businessman z Alderney a zároveň i zlý mafián. Nikovi se tato známost bude velmi hodit, protože právě Bell mu pomůže najít určitou osobu, kterou hledá. Nebyla by to ale Mafie, aby pak po Nikovi nechtěla nazpátek nějakou tu laskavost. Bell nepracuje sám, ale ještě s jedním mafiánem, kterému se říká Ray.O této postavě se zatím nic neví, troufnu si ale odhadnout, že půjde o dalšího rusa, který vám nabídne svoji pomoc.