Akční Hry

Návody

Grand Theft Auto IV

A) 1. část - Broker

1. The Cousins Bellic

 • Roman
 • Odměna: 25$
 • Archivement : Off the Boat - 5G

Nico Bellic je přistěhovalec ze Srbska. Do Liberty city ho nalákal jeho bratranec Roman Bellic, který mu nasliboval auta, vily, ženské. Niko si opravdu myslel, že Roman žije svůj Americký sen, pravdu však brzy uvidí. V itnru vidíme, že pro Nika Roman přijede, je ovšem opilý a tak ho musíte dovézt domů. Mise je jednoduchá, dovezte ho domů do jeho "vily", tak jak vám ukazuje GPS - žlutá čára na mapě. Pak následuje další cutscene. Roman je opravdu šťastný, že Niko přijel, ovšem oba dva mají různé představy o Americkém snu. Po této cutscene se dozvíte nejzákladnější věci, jako kde hru ukládat a kde parkovat svá auta.

2. It's Your Call

 • Roman
 • Odměna: 30$

Roman Nikovi v cutscene představí jeho přítelkyni Mallorie, také potká Vlada Glebova, kterému Roman dluží peníze. Potom odvezte Romana do Hardware obchodu, kde se Roman pokusí vyhrát nějaké peníze. Dá vám také svůj starý mobil, aby jste ho mohli varovat, kdyby přijeli vymahači-Albánci, kterým také dluží.
Ti přijedou v béžovém Willardu a tak Romana varujte, on přiběhne a potom ho musíte odvést do depa. Setřeste Albánce a dovezte ho na místo.

3. Three's A Crowd

 • Roman

Po nějakém čase po předchozí misi vám přijde vaše první SMS. Tam píše Roman, že potřebuje pomoc. Jeďte tedy do depa taxíků a spustí se cutscene. Tam Romanova dostihli Albánci, kteří chtějí své peníze. Rozbijí Romanovi monitor a přijde Niko, ten zlomí jednomu z Albánců, Dardanovi ruku. Albánci utečou. Poté zavolá Mallorie Romanovi a ten teď nikam nemůže, pošle Nika.
Vezměte si Romanův taxík a dojeďte pro Mallorie a její kamarádku Michelle. Až u nich budete zatrubte. PO cestě Mallorie trošku šije do Michelle ať dá Nikovi tel. číslo a nakonec mu ho dá. Nyní si sní můžete dát rande.

4. First date

 • Michelle

Malá cutscene o přátelích. O ty když se zajímáte a dobře s nimi vycházíte, dostanete od nich vždy nějakou službičku.. lěvné zbraně, ochranku...
Vemte Michelle do lunaparku, ten je zavřený, tak běte na bowling. Tam si zahrajte (gentleman prohraje :P)
Takto se seznámíte s novou minihrou ve hře. Poté doveze Michelle zpět domů.

5. Bleed Out

 • Roman
 • Odměna: 50$

Albánci znovu dostali Romana a ten potřebuje pomoc. Jeďte na místo a tam zmlaťte dva albánce. Třetí, Dardan uprchá. Jeďte s Romanem za ním a když ho nedoženete, nevadí zastaví u staré Twitchins Sugar továrny a tam ho můžete zabít. Poté se vraťte s Romanem do depa.

6. Easy Fare

 • Roman

Vlad čeká v depu na své peníze, zatím co je Roman pryč zkouší přemluvit Mallorie, aby opustila Romana. Pak přijede Niko a Roman, ten slíbí Vladovi, že mu peníze vrátí a řekl mu o zákroku Nika na ablánce. a Vlad říká, že dokud mu Roman nevrátí peníze, bude pro něj bude dělat Niko..
Roman vás pošle pro kamaráda Jermaineho. Jeďte ho vyzvednout do Rotterdam hill. Vemte Jermaineho do Masterson Street. Zastavte na žluté značce a v tom přijedou policajti. |Zbavte se hledanosti a doveste Jermaineho do Gipson street, kde vám ukáže Pay ´n´ spray.

7. Bull in China Shop

 • Vlad
 • Odměna:50$

Vlad vám v určitém místě hry zavolá, že se svámi chce sejít ve svém baru Comrades. Ten je hned naproti vašeho savehousu. V cutcścene je Vlad rozčilený., že mu jeden starý číňan nechce zaplatit. Nechce ho zabít, jen postrašit. Jeďte do Camden Avenue a tam vás číňan pošle pryč, běžte pro cihlu a rozbijte mu výlohu. Až vám zaplatí jeďte dát Vladovi peníze.
Po misi vám Vlad pošle Sms, že pro vás má další práci.

8. Hung Out to Dry

 • Vlad

Vlad volá v cutscene mallorii a Niko ho varuje ať se od ní drží dál. Vlad chce další peníze, tak jeďte do prádelny v Masterson street. Tam po vás chlap hodí košem a uteče, sledujte ho a bourejte do jeho auta dokud nezastaví a nezaplatí.
Potom vám po telefonu Vlad řekne, že pro vás má další práci.

9. Clean Getaway

 • Vlad
 • odměna: 200$

V cutscene je Vlad stále naštvaný na Romana, že mu nevrátil peníze. Vlad potřebuje dostat jedno auto zaparkované v Dukes. Seberte stříbrnou blistu a jeďte do myčky a pak do garáže.

10. Ivan the Not So Terrible

 • Vlad
 • odměna: 200$

Vlad potřebuje zabít někoho jménem Ivan, který naštval Vladova šéfa Mikhaila. Sledujte Ivana, ten vám bude unikat, dostihnete ho na střeše, smekne se a zde máte poprvé na vybranou zda-li ho zabít, nebo mu pomoci. Když ho nezabijete, v LC ho potkáte jako jednu z náhodných postav.

11. Jamaican Heat

 • Roman
 • odměna:

Roman, chce opět po Nikovi aby někoho odvezl, kamaráda Little Jacoba na Oneida Avenue. A ho vyzvednete dostanete od něj zbraň a budete ho krýt. Až budete na místě jděte na značku a počkejte až po Jacobovi začnou gangsteři pálit. Zabijte je a pozor co je na střeše vlevo. Pak odvezte Jacoba do jeho baru a je splněno.

Potom vám zavolá Roman, že pokud budete potřebovat peníze, můžete mu zavolat o práci.
Zavolá vám také Little Jacob, že má pro vás další práci. Je to vás přítel a tak si sním udržujte a vylepšujte vztah a on se vám odmění zbraněmi, které vám odveze kdykoli budete chtít.

12. Uncle Vlad

 • Roman
 • odměna: 5G - Fed The Fish

V cutscene vidíme zdrceného Romana, který má podezření na Vlada, který mu dělá do Mallorie. Niko to ovšem nenechá jen tak, a i přes Romanovi námitky se vydají do Comrades Baru. Tam zmlaťte Vladovi gorily a jeďte za Vladem. Nevadí když ho úplně nedoženete, stačí ho sledovat. On nabourá a bude chtít utéct, tam v cutscene ho zastřelte.
Zde se dozvíme, něco o Nikovi a o tom, že někoho v LC hledá. Hledá muže, který zradil Nikovu jednotku během války.

13.Concrete Jungle

 • Little Jacob
 • odměna: 200$

Jacob chce někam odvézt. Odvezte ho do Willis. Zastavte na žluté značce a pomozte Jacobovi zabít drogové dealery z venku. Potom běžte dovnitř a zabijte zbývající.
Pak Jacoba vemte zpět do jeho Homebrew Cafe.

14. Crime and Punishment

 • Roman
 • odměna: 200$

Jak vám Roman volal, že se s vámi chce setkat, běžte za ním. V cutscene uvidíte Romana, který se schovává v kontejneru. V tom někdo Nika omráčí zbraní.
Niko se probouzí svázaný ve sklepě, kde je i Roman. Tam potkáváme dvě nové postavy. Adreie a Dimitriho. Andrei chce dostat z Nika informace a při tom dělá hluk. Přijde boss Mikhail Faustin a zastřelí Andreie. Roman vyvádí a tak ho Faustin postřelí do břicha. Niko pod tlakem musí pro Faustina splnit úkol.¨
Před domem zahněte doleva a jděte dopředu. U zbořené zídky u domu počkete až dorazí policista, který vystoupí z auta a půjde pryč. Tím vám odpadá starost o schánění policejnho auta.
Niko zavolá Dimitrimu, že má auto a dostane nov instrukce. Jde o dodávku, která veze televize, které Faustin chce. Na mapce se vám zobrazí tři možné dodávky, tak je dožeňte a zastavte jednu po druhé, prohledejte je. Až najdete tu pravou dovezte ji do garáže v Concord Avenue, pozor na řidiče té dodávky, začnou po vás střílet.
Až dodávka bude na místě, Niko zavolá Dimitrimu, že se mise povedla, on Nika pozve do Faustinova domu pro další práci.

Zavolá vám Roman, že se zotavuje.

15. Do You Have Protection?

 • Faustin
 • odměna: +$400

Mikhail šňupě koks a řve na Dimitriho. Po cutscene jeďte s Dimitrim do sexshopu v Delaware Avenue. Nějaký chlápek co točí porno, neplatí Mikhailovi a tak ho chce mrtvého. Dimitiri hodlá Faustina ignorovat a chce chlápka jen postrašit. Chlápek z filmů jen profituje a tak Dimitri chce část ze zisku. Běžte dovnitř a střelte herce do nohy. Opusťte sex shop a Dimitri vás vezme do Dillon street, kde vám zaplatí Micro-SMG. Tím se vám odemykají Ammu nations. Vezměte Dimitriho zpět do Faustinova domu.

Little Jacob vám pošle SMS, že vás chce vidět.

16. Final Destination

 • Faustin
 • odměna: 500$

Faustinův gang je v potížích a policie odposlouchává jeho telefony, protože kolem sebe dělá příliš velký "hluk". Faustin má podezření na krysu, která ho podvádí. Věří, že je to Lenny, bratranec Dmitriho. Dimitri přemlouvá Mikhaila ať nic nedělá, ale ten ho neposlouchá.
Jeďte do Guantonanmo avenue v jižním Bohanu.

Na cestě po mostě zpomalte a zaplaťte mýtné. Jinak budete mít hvězdičku. Na místě běžte nahoru na nástupiště nadzemky. Zastřelte Lennyho komplice a Lenny začne utíkat. Když ho nestihnete zabít dřív než začne ujíždět autem, zabijte ho z auta.
Potom Niko zavolá Dimitrimu a ten mu řekne, že udělal chybu, že zabil syna Kenna Petrovice. Nebezpečného muže.

Roman vám pošle Sms , že se s vámi chce sejít v depu v brokeru, někoho vám chce představit.

17. No Love Lost

 • Faustin
 • odměna: 600$

V cutscene Mikhail Faustin je opět naštvaný a zuří. Jeho dcera se schází s nějakým motorkářem. Niko ho má zabít.
Jeďte na místo, kde se motorkář dá ihned na útěk. Nasedněte také na motorku a zabijteho. Šikovnější ho zabijí hned za rohem. (Zbraně si nakoupíte v Ammu nations.)
Když ho nestihnete zabít a budete ho sledovat po dálnici. Tak se kněmu potom přidají jeho kumpáni a v jednom parku zastaví. Tam je můžete zabít, je to ovšem složitější, je lepší ho zabít hned při výjezdu.

18. Shadow

 • Little Jacob
 • odměna: 250$

Niko se v cutscene seznámí s Badmanem, který bydlí s Jacobem. Pozve vás dovnitř. Po cutscene jeďte vyřídit jisté nesrovnalosti s dealery. Najděte dealera v jižním Bohanu v Wallkil avenue, tam následuje cutscene.
Po ní sledujte dealera do jeho bitu. Tam rozstřelte zámek u dveří a kryjte se za zdí. (Q) Zabijte všechny v bytě. Niko poté zavolá Jacobovi a informuje ho, že dealer je mrtev.

Jacob vám zavolá, že má pro vás nějakou extra práci.

19. Logging On

 • Roman
 • odměna:

Roman Nikovi v cutscene představí Brucieho, trošku namachrovaného svalnatého chlápka. Je to Romanův kamarád, později ho poznáte lépe.
Roman Nikovi říká, že by se měl naučit s počítačem a být online. Navštivte TW@ internetovou kavárnu na Oneida Avenue.
V kavárně na pc, postupujte podle instrukcí a podívejte se na email. Poté odejděte.

Roman vám zavolá, že vám dohodil práci u Brucieho. Práci si můžete vyzvednout na emailu.

20. Rigged to Blow

 • Faustin
 • odměna: 700$

V cutscene si pokecáte s paní Faustinovou Ileynou. Pak se vrátí Mikhail s Dimitrim a dostanete job.
Jeďte pro náklaďák narvaný výbušinou, což vám oznámí Mikhail po telefonu. Jeďte s ním do Bohanu do garáže. Jeďte ovšem opatrně. Blízko cíle vám zavolá také Roman, že by chtěl do hospody :)
No Niko mu to vysvětlí. Zaparkujte náklaďák v garáži a utíkejte pryč. Nastane ohromný výbuch a vy se nenápadně vypařte z místa činu.

Po téhle misi vám zavolá Roman, že pro vás má Brucie nějakou práci.
Dimitri vám také pošle sms, že vás chce vidět. Mise na Firefly u pláže.

21.The Master and the Molotov

 • Dimitri

Dimitri věří, že je Mikhail v potížích, a to kvůli tomu, že Niko zabil syna Petrovice (mise No Love lost). Dimitri se musí rozhodnout, buďto zabije svého přítele a usmíří se s Petrovicem, nebo umře. Samozřejmě musíte Faustina zabít vy.
Jeďte do jeho klubu Perestrojka. Tam s ním dáte řeč a začne utíkat. V klubu má dost stráží, ale když se budete dobře krýt, nebude to problém. Běžte za ním až na střechu a tam ho zastřelte.
Hotovo.

Po této misi vám zavolá Little Jacob a varuje vás před Rusy a chce vám pomoct.

22. Russian Revolution

 • Dimitri

Dimitri Nika pozve do přístavu, kde si má vyzvednout peníze za zabití Faustina. Tam na vás čeká Jacob, který něco cítí a tak vám chce pomoci. V cutscene se dozvíme o Nikovi, že pašoval lidi do Itálie. Niko také potkává Bulgarina, jeho "dobrého" přítele. Pak se strhne přestřelka. Jacob vám pomáhá. Postřílejte všechny Rusy, pozor na ty v prvním patře. Dimitri poté uteče a přijede policie. Vyběhněte s Jacobem ven a vemte auto a zbavte se hledanosti a dovezte Jacoba do jeho baru.

Po misi Niko zavolá Romanovi a informuje ho o situaci, Roman šeptá a říká Nikovi, aby za ním přišel.

B) 2. část - Bohan

23. Roman´s Sorrow

Hledáte romana, najdete ho v kufru jeho auta. Pojedete se sbalit, protože vás Little Jacob varoval, že Rusové a Dimitrij jsou nebezpeční. Dojedete k bytu, ale ten už je v plamenech. Jedete tedy k taxislužbě, ta také hoří. Roman je zhroucený. Jedete tedy za jeho přítelkyní Mallorie. Ta vás ubytuje u sebe doma...

24. Escuela of the streets

 • Manny Escuela
 • Odměna: 1000$

Zde kousek od Malloriniho bytu poznáváte Mannyho je to hopper. Budete sledovat jednoho dealera do skladu. Tam jich pro něj pár postřílíte a mise je splněna. Samozřejmě, že dobře zaplatí.

25. Street sweeper

 • Manny

Zde potkává Niko Francise - ten natáčí video s Mannym. Mise je lehká, jeďte zabít pár dealerů u garáže a jedni budou ujíždět. Pár kulek a jsou mrtví i oni. Potom zavolá Mallorie jestli se Nikovi stýská po Mannym, a řekne, že Nika seznámí s přítelkyní Ellizabeth.

26. Search and Delete

 • Brucie
 • Odměna: 3500$

Brucie chce najít od Nika jednoho člověka jménem Lyle Rivas. Má prý už záznam na polici. Takže najděte policejní auto a až nebudete mít level hledanosti, Niko sám zavolá Bruciemu pro další instrukce. V policejním počítači najděte jméno Lyle Rivas a na mapce se vám objeví jeho bydliště. Jeďte za ním a po custscene, kde bude utíkat ho dožeňte a zabijte.

Brucie Nikovi pošle SMS, že má pro něj další práci.

27. Easy as Can Be

 • Brucie
 • Odměna: 3500$

Brucie by chtěl auto Lyle Rivase, kterého jste zabily. Jeďte do Yorktown ave a tam nasedněte do určeného auta. Tam na vás čeká překvapení. Přijedou další auta. Jedno je za vámi tak vystupte a zastřelte útočníky. Jeďte, ale pozor stále po vás půjdou další. Ty můžete buďto ignorovat a nebo zabít. Dovezte každopádně auto Bruciemu do garáže.

Brucie vám zavolá a řekne o tom, že Roman poslední dobou nějak moc gambluje.

28.Out of the Closet

 • Brucie
 • Odměna: 6750$

Rivasův bratranec dluží Bruciemu hodně peněz. Tak se o to niko musí postarat. V cutscene Roman vytváří Nikovi profil na seznamce Love Meet, aby si ho všiml Rivasův bratranec, který je gay. Běžte do TW@ kavárny a Niko automaticky zavolá Bruciemu. Ten mu řekne, aby se zalogoval a našel chlápka jménem French Tom. Najděte ho a klikněte na date.

Teď máte nějaký čas volno. Pak odpoví. To vám pošle Roman SMS a řekne, aby jste zkontroloval emaily.
Na email odpovězte a s French Tomem si dáte rande v 69th Street Diner na Hove beach, hned u vašeho domu a to v 18:00. Tam si s ním popovídejte a pak ho zastřelte.

29. Luck of the Irish

 • Elizabeta Torres
 • Odměna: 1500$ + Sniperka

Až dokončíte mise pro Mannyho, zavolá vám Mallorie a dostanete kontakt na její kamarádku z Bohanu označenou na mapě E.
V misi vám Mallorie představí Elizabethu onu kamarádku a další postavu jménem Patrick McReary. A právě Patrick potřebuje vaší pomoc. Po videu vemte Patricka na místo, kde na něj budete dávat pozor, nazve vás strážným andělem.. jak pěkné.
Jeďte tedy na Joliet Avenue a běžte do budovy, úplně nahoru na střechu. Tam si vemte sniperku a dávejte pozor. Patrick si chvíli s dealerem popovídá a pak začnou střílet. To je chvíle pro vás, postřílejte gangstery a zároveň dávejte pozor na Patricka, za nedlouho k němu jedne přiběhne a bude ho mlátit, tak ho odstřelte. Nakonec přiběhnou další, a ti také nebudou problém. Jeden z nich se pokusí ujet dodávkou, tak ho přes čelní sklo zabijte. Až je všechny dostanete je spněno. Pokud chcete munici a nějaké samopaly, běžte na místo přestřelky.

30.Blow Your Cover

 • Elizabeta Torres
 • Odměna: mise pro Playboye X a otevře se vám část města Algonquin.

V misi vám Elizabetha představí Johnyho a Playboye X. Johny, který je jako elizabetha zapleten do prodeje drog. PLayboye X dovezte na místo a vyjděte nahorů po schodech. Tam místo kupců drog jsou tajní pocisté. V budově si dávejte pozor je jich tam dost. Zabijte je. Potom běžte nahoru na střechu. Tam jsou také policajti, a tak používejte všechny možné ventilace a rohy zdí ke krytí. Až se dostanete ven z budovy, zbavte se dvou hvězdiček hledanosti a dovezte Playboye do jeho bytu v Algonquinu a je hotovo.

31. The Snow Storm

 • Elizabeta Torres

Tato mise je považována za velice obtížnou, ovšem s naším návodem pro vás bude hračkou.

V intru se Elizabetha hádá s Jacobem a je opět na Vás, aby jste někam dojeli. Vemte si auto a jeďte k bývalé nemocnici. Tam jsou všude gangsteři a mají drogy, které chce Elizabetha. Běžte hlavním vchodem (dejte si tam zelenou značku) a schávejte se za co to jen půjde (Q). Pozabíjejte všechny gangstery a seberte drogy. Jacob vám po telefonu řekne, že přijíždí policie. A hle máte tři hvězdičky. Běžte do uličky a schovávejte se vždy u okraje dveří, kde můžete střílet na přicházející poldy, aniž by jste museli vylézt zpoza krytí. Pozabíjejte všechny a pomalu se vrátíte zpět k hlavnímu vchodu, tam jste si dali zelenou značku a tak ho najdete. Vyběhnete ven, poldů si nevšímejte, jen běžte. A skočte do vody (viz obrázek). Hle je tu člun :) nasedněte a odjeďte. Člunem se zbavíte třech hvězdiček nejsnáze a je hotovo.
Pak jen dovezete Jacobovi drogy, tam ale zjistíte, že Michelle, není tak svatá jak se zdála... a taky v něčem jede... Že by s Elizabethou?

32. Have a Heart

 • Elizabeta Torres
 • Odměna:3000$

Elizabeta je vyděšená, že ji policie dostane.. a to ze všech možných důvodů. V tom přijde Manny a jeho kameraman. Manny nestačí říct ani dvě věty a Elizabeta ho bezhlavě zastřelí i s kameramanem. Potom odvezte těla k doktorovi, který se jich zbaví. Při tom dejte pozor na bourání do jiných aut, mohl by se vám otevřít kufr a když by vás viděli policajti, hned máte hvězdičku. Když se vám kufr otevře, vylezte a zavřete ho klávesou E. Až těla odvezete k doktorovi, máte splněno.

33. No.1

 • Brucie
 • Odměna: 6750$

Brucie chce jet závod. Ovšem jeho auto není připraveno. Jeďte s ním do Freetown Avenue, kde vyzvednete nádherné žluté Comet. Závod pojedete vy, tak jeďte na start. Až vyhrajete je mise splněna, jen odvezte Brucieho domů.

34. Deconstruction for Beginners

 • Playboy X
 • Odměna: $6,500

V Playboyově vile potkáte Dwayna, kámoše playboye, dále pro něj budete plnit pár misí.
Playboye dovezete do uličky, kde si v autě vezmete zbraně. Naproti na staveništi hlídají na jeřábích stráže, ty sniperem zlikvidujte. Poté se dostaňte na staveniště, kde vás čekají další ozbrojenci, opět využívejte úkrytů ke krytí. Postřílejte všechny, a vždy je nejdůležitější můž z červenou šipkou, odborový předák. Ti jsou tři. První je hned dole, když se dostanete na staveniště. Druhý nahoře u traverz. Když zabijete druhého přiletí helikoptéra s posilami. Stačí zůstat schovaný za traverzami a z dálky s ak-47 zlikvidovat všechny nepřátelé. Potom běžte až nakonec, kde je poslední předák, toho také zabijte.

35. Photo Shoot

 • Playboy X
 • Odměna: $6,750 + nový mobil

Playboy potřebuje sejmout jednoho chlápka, avšak neumí ho moc dobře popsat, jen, že je to průměrný chlap. Tak vám dá nový mobil s fotoaparátem, aby jste mu poslal fotku a on vám dá vědět kdo to je.
Jeďte tedy na basketbalové hřiště, tam se postavte přes plot a vyfoťte skupinku chlapů uprostřed. Playboy vám pošle sms, že je to ten chlap v černé bundě. Zabijte ho a sním nejspíš i ty ostatní, ti po vás začnou hned pálit. Až je zabijete, mise je splněna.

Zavolá vám Michelle a řekne, že je to důležité a , že vás chce vidět.. U budovy United Liberty Paper. Zavolá vám Mallorie a poví vám, že se něco asi děje s Romanem. Minulou noc nepřišel domů.

36. Wrong is Right

 • Odměna: 6 500$

Michelle Nikovi řekne své pravé jméno Karen. A vezme ho do kanceláře č. 396. Tam sedí muž, a chce po Nikovi najít chlápka jménem Oleg Minkov. Jeďte do jeho bytu a proberte mu emaily. Po telefonátu se dozvíte, že ho musíte zabít. Jeďte za ním a zabijte ho.

37. Ruff rider

 • Dwayne
 • odměna: 6000$

Dwayne je naštvaný na svojí bývalou přítelkyni, která si našla nového, mezitím když byl Dwayne ve vězení. Posílal jí všechny peníze a ona se na něj vykašlala. Chce jim dát za vyučenou. Ale půjde Niko.

Jeďte za nimi. Zde chlápek začne utíkat a vy máte navybranou. Zda-li nechat Dwaynovu Ex nechat žít či ne. Volba je na vás, ale nechte ji žít :) Dwayne bude rád. A když hned začnete pronásledovat jejího nového přítele, stihnete ho ryhle zabít. Seberte po něm peníze a ovezte je Dwaynovi do Cluckinn Bell. Tam vám poděkuje a řekne, že je dobře, že jeho Ex žije, že je to jenom kráva.

38. Undress to Kill

 • Dwayne
 • odměna: 6250$

Dwayne se cítí mizerně a je smutný. Někdo mu sebral jeho Strip club. Niko se nabídne, že chlápky vyřídí.
Niko se vydá do onoho Strip clubu. Vejděte dovnitř a poslouchejte lidi. Tak se dozvíte kde jou manageři. První je v malé místnosti. Zabijte ho potichu např. nožem. Pak už musíte střílet. Běžte úplně dozadu do kabinyk, kde zabijte dva. Rychle se přemysťte do hlavní místnosti a někde se schovejte, třeba za křeslo a zabijte dva managery co jsou uvnitř klubu. Začnou po vás ovšem pálit i další chlápci, ti budou chtít utéct, tak rychle. Ty vyřiďte také.

39. Hostile Negotiation

 • Roman

Někdy vám zavolá Mallorie, že si myslí, že Romana unesli. Zavolá vám Dimitri, že má Romana. Jeďte tedy do skladu, kde ho drží rusové. Tam postupujte a využívejte krytí za objekty. Až se dostanete do místnosti s Romanem, uvidíte, jak Romana drží rus a chce ho střelit do hlavy. Rychle vytaste zbraň a střelte rusa do hlavy. Potom dovezte Romana domů. Před domem v Bohanu si trošku promluvíte.

40. Portrait of a Killer

 • U.L.P.C
 • Odměna: 6 750$

U.L.P.C chce někoho najít. K tomu potřebuje policejní počítač. Sežeňte policejní auto. U.L.P.C vám přes SMS pošle fotku, podle které osobu najdete v počítači. Jeho jméno je Adam Dimayev, objeví se na radu, tak tam jeďte. Je tam hodně ozbrojenců, ale i z dálky je jednoduché je všechny zabít.

41. Dust Off

 • U.L.P.C
 • Odměna: 7 000$

Nějací chlápci dodávají teroristům peníze. U.L.P.C je potřebuje neutrailzovat.Jeďte sledovat helikoptéru. Je to jednoduché. Až přistane, zabijte stráž u brány a pak i ostatní u helikoptéry. Vezměte jí a doleťte s ní na letiště. Tam ji převezmou agenti FIB. To naznačuje, že U.L.P.C dělá pro vládu.

42. The Holland play

Playboy chce zabít Dwayna. Ale nemůže to udělat sám, je to jeho přítel. Nik oto pro něj musí udělat. Po této cutscene Nikovi zavolá Dwayne, že se bojí, že ho Playboy bude chtít zabít, doufá, že mu Niko pomůže. Tak a co teď? Musíte se rozhodnout koho zabít. Dwayna nebo Plyboye X První možnost je ta snadnější. U Dwayna doma bude jen chlápek s basboalkou a samotné zabití Dwayna, je velice smutné a plné emocí. Dwayne je na tom přeci jenom hůř a už si něco zažil. Zatímco ho Playboy podvedl a okrádal.
 • Odměna: Po zabití Dwayna získáte 25 000$

Když se rozhodnete podle mého správně a půjdete zabít Playboye, ten má větší ochranku, ovšem v bytě je zabijete snadno. Pak Playboy začne utíkat přes protější střechu a dolů přes dům. Běžte za ním a na ulici pozor na jeho další gorily v autě. Pak běžte do uličky, kde už jen na Playboye zamiřte, chvilku počkejte na dialog a zmáčkněte spoušť. Zavolá vám Dwayne, že vlastní papíry na Playboyův byt a Nikovi ho věnuje.

 • Odměna: Po zabití Playboye získáte luxusní byt a nového kamaráda Dwayna.

43. Call and Collect

 • Francis McReary
 • Odměna: 1000$

V určitém místě hry vám pošle někdo neznámý SMS kde vám píše, že se s vámi chce sejít. Lokace se objeví na mapě. V cutscene udvidíte, že je to policista Francis McReary, kterého jste potkali u Mannyho.
Máte najít a zabít jednoho chlápka. Francis vám na něj pošle tel. číslo a tak až dorazíte na místo, vemte telefon a zavolejte na to číslo. A sledujte kdo telefon zvedne. Tak ho identifikujete a můžete ho zabít. Poté seberte jeho paměťovou kartu a zbavte se hledanosti.

44. Paper Tail

V určitém místě hry vám zavolá U.L.P.C a a řekne, že vrtulník je připraven. Ve vrtulníku čeká i Little Jacob. Leťte sledovat druhou helikoptéru. Dostaňte se nad moře a sestupte na stejnou výšku. Pak je může Little Jacob sestřelit svým RPG.

45. Final Interview

 • Francis
 • Odměna: 1000$

Francise štve Goldberg právník, protože na něj má nějaké věci, které by mohli Francise položit. Musíte ho tedy vyřídit. Jeďte do internetové kavárny a na stránkách právnické firmy najděte Kariéru, a tam pošlete svůj životopis. Zanedlouho se vám ozve žena, že by vás chtěl pan Goldberg vidět. Dostanete termín, kdy se máte do firmy dostavit. Nezapomeňte na oblek :) a vsupte do budovy. Sekretářka vás dovede ke Goldbergovi a vy si sním chvíly pohovoříte, pak ho zabijte. Seberte složky z jeho stolu a rozbijte okno napravo. Budova je zamknutá a plná security chlápků. Vyskočte, seberte auto a opět se zbavte hledanosti, tentokrát třech hvězdiček. Jeďte za Francisem a v cutscene mu Niko předá složku.

46. Holland Nights

 • Francis
 • Odměna: 5000$

Setkáte se s Francisem opět na policejní stanici v Union Drive West, v cutscene vám poví opět o nějakém chlápkovi, který nědělá nic dobrého. Tentokrát je to dealer. Niko Francise přesvědčí, že chce víc peněz a domluví se na 5 tisících dolarů. Jeďte tedy do East Holland. Tam se spustí cutscene, kde Francis Nikovi poví, že Dealer má kolem sebe dost ozbrojený lidí.
Normálně by jste museli jít potichu nahoru a až ve druhém patře začít střílet, poté by jste utíkali za dealerem na střechu, kde by jste měli navybranou, za do zabít, či ne.
Ovšem je tu malá vychytávka :)
Dealer už po tom co vám zavolá Francis stojí v druhém patře. Stačí když si trochu popojdete na druhou stranu silnice a sniperkou ho zabijete. Pak je mise splněna a jen se zbavíte dvou hvězdiček hledanosti.

47. Lure

 • Francis
 • Odměna: 5000$

Na jihu Algonquinu se setkáte s Francisem, ten po vás opět chce zabít. Tentokrát jednoho, který chce vypovídat.
Jeďte do auta, v kterém vám Francis schoval sniperku. Vemte ji a dojeďte na místo. Běžte do budovy naproti a vyjděte až na střechu. Od tud vydíte do bytu toho grázla, ovšem on není u okna. Sniperkou se podívejte na telefon, kde uvidíte tel. číslo. To si někam zapište a mobilem na něj zavolejte. Tak ho dostanete k oknu a můžete ho zastřelit. Běžte ze střechy a mise je splněna.

48. Harboring a Grudge

 • Patrick McReary
 • odměna:7500$

Patrick, neboli Packie v cutscene Nikovi představí jeho sestru a matku. Sestra Kate se nějak zakoukala do Nika,ale Packie ho varuje, ať se drží dál. Po cutscene vemte auto a s Packiem jděte do přístavu. Následujte ho a vylezte na střechu. Od tamtud postřílejte gangstery a běžte pro nákladák naproti. Odjeďte až k východu a pokud máte málo zdraví, vklidu si jděte pro zdraví, či vestu, kamkoliv. Packie čeká až ho vyzvednete tak couvněte s nákladákem pro Packieho a odvezte náklaďák do garáže. Cestou po vás půjdou další gangsteři v autech, ale ty můžete vyřídt buď granáty, nebo jim jen ujeďte. U garáže pro Packieho přijede Ray a Packie vám ho představí a on souhlasí, že vám někdy zavolá.

49. Waste Not Want Knots

 • Packie
 • Odměna: +$8000

V cutscene se Niko dozví, že Packie a jeho kámoši chtějí okrást mafiány, což jim poradil Ray.
Najděte 4-dveřové auto a vemte Packieho i jeho kámoše do Mafiánského úkrytu.
Tam postřílejte co jde a vemte peníze, poté se dostaňte zadním východem ven, ale pozor přibudou další mafiáni, a doplavte pro člun. Vraťte se pro Packieho a odvezte ho k East Borough Bridge.

Po telefonu vám dá Packie číslo na jeho sestru Kate a můžete s nímt rande.
Také vám zavolá Ray Boccino a pozve vás do Little Italy v Algonquinu na nějakou práci.
Packie a jeho bratři plánují něco velkého, ale Niko potřebuje oblek z perseusu. Jedná se o misi "Three Leaf Clover".

50. Three Leaf Clover

 • Packie
 • odměna: 250 000$

Packie vám při fetu představí jeho bratry Gerryho a Derricka. Gerry není šťastný, že jde Niko taky a trošku mu vyhrožuje. Po cutscene, najděte znovu 4-dveřové auto a odvezte všechny k bance. Po cutscene, běžte dolů do trezoru pro peníze a po tom běžte ke dveřím. Schovejte se za slou uprostřed dveří a hoďte k policjním autům pár granátů. Až se ostatní seberou a půjdou do uličky, běžte za nimi, policistů si tolik nevšímejte. V uličce zlikvidujte opět auto granátem a zabijte poslicisty. Opět postoupíte. Tam zabijte na obou stranách uličky policisty i swat. Potom Následujte Packieho k další uličce. Tam opět zlivkidujte auta a posutpujte. V cuscene uvidíte vrtulník, tak zaběhnete do metra. Tam postřílíte další policisty(nezapomínejte se krýt za zdmi) a pak sejdete dolů na nástupiště, postřílejte poldy pak budete utíkat tunelem, ohlídněte se a postřílejte další. Utítkejte až ke značce, tam se dostanete po schodech na povrch (nezapomeňte někde své kumpány). Tam už máte jen 3 hvězdy a tak vemte auto a zbavte se hledanosti.
A zavezte Packieho a Derricka do Middleton Lane. Mise splněna a peníze na kontě.

Zavolá vám Gerry McReary, že pro vás má práci. Na mapě GM.
Packie by chtěl aby jste pomohl i Derricku McReary. Na mapě Dm.

C) 3. část

51. A Long Way to Fall

 • Ray Boccino
 • Odměna: 8500$

V cutscene, uvidíme Raye v italské restauraci a jak jinak, Ray chce po Nikovi zabít bývalého kamaráda Teddyho Benevideze. Jeďte tedy na místo, kde vám Ray pošle na mobil fotku chlápka, který ví, kde Teddy je. Najděte chlápka podle fotky a zamiřte na něj, on pak řekne, že Teddy je ve 20. patře. Radši ho zabte, protože by pak zavolal Teddymu a varoval ho. Jeďte tedy výtahem nahoru a začněte střílet Teddyho parťáky. V budově jsou za každým rohem, ale není to takový problém. Až se prostřílíte, běže po schodech (ty jsou uprostřed) do dalšího patra. Tam opět postřílejte chlápky a běžte do bytu. Tam jsou další tři. Potom běžte do kuchyně a spustí se cutscene, kde Teddy zdrhne na střechu. Na střeše je pak už jen jeden a pak už stačí Teddyho zastřelit.

52. Taking in the Trash

 • Ray
 • Odměna: 9000$

Tentokrát pro Raye povezete odpadky. A to ne ledajaké odpadky, tyhle budou mít velkou cenu. Po cutscene běžte ven, tam dostanete od Lucy a parťáků popelářské oblečení a budete řídit. Vyzvedněte odpadky a pak vás začnou nahánět další zájemci o diamanty, ukryté v odpadcích. Jeďte na místo vyložení, tam bude chtít vzít Niko diamanty Rayovi, ale Luca a jeho parťáci mu je prý odvezou sami.

53. Meltdown

 • Ray
 • Odměna: 9500$

Luca diamanty Rayovi nedal a chystá se s nimi utéct pryč do Las Venturas. Ray je naštvaný a tak je musíte co nejdříve dostat zpět. Jeďte do Castle Garden city, tam Luca je. V cutscene vám začne ujíždět. Ukradněte Banshee a sledujte je do parku, kde se vybourají. Postupně je tam zabijte a pak běžte do veřejných záchodků. Tam se skrývá Luca. Zabte ho a vezměte diamanty zpět Rayovi, ten si je vyzvedne blízko v parku.

54. Museum Piece

 • Ray
 • Odměna: 9500$ + Achievement: 10G - Impossible Trinity

Ray teď potřebuje znovu získané diamanty prodat. Během cutscnene se ještě dozvíme, že Niko hledá Floriana Cravice - muž, který zradil Nikovu jednotku. Ray mu dá slovo, že ho najde. Jeďte tedy za Johnym. Který s vámi půjde na výměnu peněz, ze které má dostat polovinu. Výměnu organizuje jakýsi Issac. Při výměně, to ovšem neklapne a objeví nějací útočníci a zastřelí, dva Isaacovi lidi. Schovávejte se za pultíky a zabijte všechny útočníky, není to nic složitého. Až se dostanete ke schodišti, tak na něm zabte další. A běžte dolů. Dole jsou další útočníci, na ty se hodí sniperka. Až se dostanete k východu, schovejte se za zeď a granátem zničte dvě auta venku. To třetí si vezměte a jeďte od východu z muzea doprava. Doporučuji jet právě tam, dále do parku, protože tam už vás nebudou pronásledovat útočníci a uniknete i policii.

55. No Way on the Subway

 • Ray
 • Odměna: 9500$

V cutscene Ray představí Nikovi chlápka jménem Phil Bell. Později ho poznáte lépe. Phil řekne, že má problémy s jistými bikery (s těmi, ke kterým patří Johny, který v minulé misi sebral všechny peníze). Jeďte tedy do Vauxite Street, tam vám začnou ujíždět. Nasedněte na motorku a ukažte co ve vás je. Bikeři zajedou do metra, tam můžete sestřelit prvního. Potom sledujte druhého, a po delší cestě ho zabte až vjede na most.

56. Weekend at Florian's

Po misi No way on the subway zavolá Ray a poděkuje za pomoc. A řekne, že něco zjistil. Jistý Talbot Daniels ví, kde Florian Cravic je. Talbot je v Triangle v Algonquin. Vyzvedněte Romana v jeho novém bytě a jeďte za Talbotem. Roman poví, že Talbota zná, že s ním hrál dřív karty.
Z Talbota to moc neleze, ale Florianův byt vám ukáže. Najděte čtyřdveřové auto a jeďte. On vás bude navigovat, jednou left a right, no nakonec to najdete :). V jeho bytě uvidíte cutscene, kde se dozvíte, že Florian se změnil. Je z něho gay. A Nikovi přísahá, že on nezradil, že to byl Darko Brevic. Florian si také změnil jméno na Bernie Crane a chodí s jedním politikem.
Po misi vám zavolá Florian neboli Bernie a chce se s Nikem vidět.

57. Late Checkout

 • Ray
 • Odměna: 11 000$

Isaac, který utekl z muzea, kde jste plnili misi Museum Piece, podvedl Raye a musí zemřít. Tak jak si Ray přeje. Jeďte do hotelu Majestic . V hotelu běžte k výtahům a jeden si zavolejte. Až vyjedete nahoru, stráž vám řekne, že je patro uzavřené. Zastřelte prvního a pak ostatní v chodbě. Až dojdete přes další stráže k místnosti s pohovkou, tak se za pohovkou skryjte a zastřelte další stráže. Když budete pokračovat, uvidíte dalšího na schodišti a další v kuchyni. Tam je váš první cíl. Další je v prvním patře v ložnici. Když budete pokračovat nahoru, na terase je váš poslední cíl. Pak už jen vystřílejte zbytek odporu, pod vámi a unikněte policejnímu stíhání pomocí údržbářského výtahu.

58. Actions Speak Louder than Words

 • Gerry McReary
 • Odměna: 9 000$

Teď následují mise pro Gerryho. Gerry má menší plán jak poštvat Albánce proti rodině Ancelotti. jako laskavost pro J. Pegorina. Dálkově řízená bomba k tomu bude nejvhodnější. Jeďte tedy pro ni. Pak Niko zavolá Gerrymu a ten ho pošle do Little Italy, kde mají Albánci s Ancelotti schůzku. Tam umístěte bombu pod vůz a zaparkujte naproti, potom vůz opatrně sledujte až do jejich úkrytu. Tam běžte naproti a dálkově odpalte bombu. Zbude pár zločinců, co po vás začnou okamžitě pálit, ale jelikož jste daleko, tak nebude problém je čímkoli vyřídit.

59. I Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle

 • Gerry
 • Odměna: 9 250$

Gerryho další prácička pro Pegorina, kterou musíte udělat vy. Gerry se bojí, že ho sledují policajti. Gerry chce víc rozbouřit vody mezi Albánci a Anceloti. Ukáže vám mrtvého Albánce v ledničce za kterého se převléknete. Jeďte na motorce na určené místo. Tam vám začne prchat jeden od Anceloti, Frankie Garone. Snažte se ho zabít co nejdříve. Pak je splněno.

60. Smackdown

 • Derrick McReary
 • Odměna: 6 500$

Derrick je v cutscene úplně na mol, ale i tak vám dokáže říct váš cíl. Bucky Sligo. To vám stačí. Až skončí cutscene, běžte doleva. Tam stojí policejní auto, dostaňte se do auta a podívejte se do policejního počítače (E). Tam zadejte do Search police records/ Search by name Bucky Sligo. Až ho počítač najde, označí se vám na mapě. Jeďte na místo, k Burger shotu. Bucky spanikaří a začne ujíždět. Jen ho sledujte, až dojedete do jeho doupěte. Venku zabijte dva a uvnitř domu další. Použijte třeba granáty, to bde nejrychlejší. Potom se rychle zbavte dvou hvězdiček. Snažte se být uvnitř domu rychlí, policie by se pak shromáždila před domem a nebylo by to tak jednoduché.

61. Babysitting

 • Derrick
 • Odměna: 7 000$

Jeďte s člunem k Kimově lodi, Derrick vám řekne, že s Buckym pracoval i další gangster a to Aiden. Potom za Kimovou lodí jeďte a ochraňujte ho před cizími loděmi. Stačí když vždy zastřelíte posádku. Potom dostanete od Derricka raketomet a s ním sestřelte helikoptéru. Až doprovodíte Kima do přístavu je mise hotová.

62. Tunel of Death

 • Derrick
 • Odměna: 7 500$

Derrickův další problém je muž jménem Aiden O'Malley, o kterém vám řekl v předchozí misi. Po cutscene zavolá Derrick s plánem. Aiden bude přemístěn z jedné věznice do druhé. To je jediná příležitost jak ho zabít, při převozu. Musíte ho ovšem dostat z policejní eskorty. Nejlepší místo bude Booth tunnel. Jeďte si pro náklaďák, tím v tunelu zablokujte cestu policejní koloně. Zezadu přijede Packie. Nesmíte ovšem zabít vězně, musí to totiž vypadat jako vězňův útěk. Až zaterasíte cestu, schovejte se za truck, a pozabíjejte policisty. Vemte si policejní dodávku a počkejte na Packieho, ten pojede také. Následně musíte ztratit tři hvězdičky. Až je ztratíte, jeďte vyměnit auto. Dojeďte s ním na útesy a tam Aidena zabijte.
Francis vám pošle SMS, že se s vámi musí vidět v Castle drive.

63. Blood Brothers

 • Francis
 • Odměna: Potencionálně 20 000$

Francis se dozvěděl, že se jeho bratr Derrick vrátil do města. Měl s ním potíže a jediná možnost jak je ukončit je zabít ho. Francis si s ním dal schůzku, tam ho máte zabít. Pak vám zavolá Derrick, že má schůzku s Francisem. A bojí se, že ho chce zabít. A tak vás požádá, aby jste zabil Francise. Jeďte tedy na místo schůzky. Běžte na údržbářskou plošinu a sniperkou se podívejte na oba bratry. Zde máte na vybranou. Zabít Francise a nebo Derricka. Když zabijete Derricka, můžete zavolat Francisovi, a ten odvolá kdykoli policejní pátrání. (vždy jednou za den) Ovšem po dokončení příběhu možnost zmizí. Krom toho se zruší speciální odměna u přítelkyně Kiki. Francis vám také zaplatí. Když zabijete Francise nedostanete nic.

Zavolá vám Packie, a pozve Nika na pohřeb jeho bratra.

64. Undertaker

Mise začne po telefonátu, nezapomeňte si vzít oblek s kravatou a jeďte na pohřeb v Suffolk. V cutscene uvidíte pohřeb buď Francise nebo Derricka. PO cutscene přijedou ozbrojení Albánci v autech a začnou střílet na rodinu McRearových. Packie potřebuje pomoci s jejich eliminací.
Nejlepší budou granáty a RPG, zbavte se jich i příchozích. PO tom co všechny zlikvidujete vemte pohřební auto s mrtvým McRearym.
Ujíždějte na hřbitov. Dejte ovšem pozor na rakev, nejspíše vás budou pronásledovat další vozy z ozbrojenci. Až dojedete na hřbitov Kate vám poděkuje za pomoc.

Zavolá vám Gerry z Aldeneyské věznice a chce vás vidět. A zadat další práci.

65. Hating the Haters

 • Bernie
 • Odměna: 6 000$

Bernie má problém, který vám vysvětlí během cutscene. Někdo ho obtěžuje v Middle Parku, Niko souhlasí, že mu pomůže. Vemte Bernieho do Middle Parku. Tam ho začněte z povzdálí sledovat. Poběží, tak si udržujte odstup. Protože chcete chytit toho lumpa co Berniemu ubližuje, musíte být v povzdálí. Až Bernie doběhne po most, útočník mu zasadí pěknou ránu do břicha. Po tom co uvidí, že Bernie není sám, začne utíkat. Poběží po schodech hned u mostu, tak za ním rychle vyběhněte a než začne ujíždět něčím ho zastřelte. Jestli budete mít problém se zastřelením útočníka, ještě než nasedne na motorku. Tak když přijedete s Berniem k parku, dejte si na onen most rychlou motorku, například NRG 900.
Poté vezměte Bernieho do Perseusu.

66. Union Drive

 • Bernie
 • Odměna: 6 250$

Bernieho někdo vydírá. Bernie totiž randí s Brycem Dawkinsem, politikem.
U Bernieho domu vezměte rychlé auto, stojí tam pěkné Turismo. A dovezte ho na místo setkání, po ukázce auto sledujte a ty chlapy zabijte. POté vezměte Bernieho zpět domů.

Bernie vám pošle SMS, že má další problémy a chce se setkat u Pier 45.
Dimitri vám zavolá a nabídne spolupráci na vydírání Bernieho, Niko odmítne.

67. Buoys Ahoy

 • Bernie
 • Odměna: 6 250$

Bernie se chce pobavit a chce se projet na lodi. Vezměte ho kam chce. Tam jsou ovšem Dimitriho muži a začnou na vás střílet. Zabte je. Snažte se je zabít ještě na moři. Pokud dorazí na pevninu, budete je muset zabít až tam. PO jejich zabití je mise hotová.

68. I'll Take Her

 • Gerry
 • Odměna: 9 500$

Gerry i z vězení pokračuje v "práci". Řekne vám, že víc vám zavolá Packie. Gerry potřebuje unést Grace, dceru starého muže Ancelotti.Grace prodává růžový Feltzer na AutoEroticar.com, tak běžte k nějakému počítači a klikněte na reklamu autoeroticar, pak View car a najděte růžový Feltzer. Gracie číslo se automaticky přidá do vašeho telefoního seznamu, zavolejte jí a zastavte se u ní mezi 08:00 a 21:00.
Po cutscene, kde vám Gracie chce auto ukázat ji vezměte na testovací jízdu. Jeďte podle GPS na mapce.
Až se značka změní, otočte to a jeďte. Až vědete na most Gracie bude dělat velké potíže. Pozor ať se nepřevrátíte na střechu. Až Gracie dostatečne Nika naštve, Niko jí knockoutuje. Vezměte jí na určené místo.

69. Ransom

Jednoduchá mise. Běžte nahoru po schodech. V místnosti je svázaná Gracie na židli. Hlídá jí Gordon, kterému jste ji přivezli. Sledujte instrukce a Gracie trošku plácněte, aby byla dobře vidět v hledáčku kamery v mobilu. Vyfoťte ji a pošlete Packiemu. Až vyjdete z budovy, mise je hotová.

70. She's A Keeper

 • Gerry
 • Odměna: 9 750$

Gerry vám dá další instrukce. Musíte Grace přemístit. Jeďte ke Gordonovi, ten vám Gracie předá do kufru auta. Vyjeďte dopředu, tam už čakají tři auta rodiny Ancelotti. Celou cestu vás budou sledovat, tak nesmíte ani jednou přibrzdit. Jakmile střelí do kufru je Grace mrtvá.
Jeďte přes most až k Pay ´n´ Spray, kde už čeká Packie. Když jste byly dost obratní a rychlí, Grace se nic nestalo. Když ne, musíte opakovat misi.

71. Diamonds are a Girl's Best Friend

 • Gerry

Ancelotti souhlasí s výměnou. Po cutscene zavolá Packie. Ancelotti chtějí vyměnit diamanty za Grace. Jsou ti ty diamanty, o které šlo Rayovi Boccino.
Vyzvedněte Packieho s Grace a vezměte je na Charge island Sewage Works, kde proběhne výměna.
Když Ancelotti dostanou Grace zpět, přijede Ray Bulgarin, Nikův ruský nepřítel.
Po této cutscene se kryjte za autem a odstraňte postupně všechny útočníky. Potom se přesuňte na plošinu, kde jsou další a další. Přibližně uprostřed, přijedou dvě auta , ty se pokuste rychle odpálit.
Ke konci narazíte na muže, který má diamanty. Niko s Packiem mu slíbí, že ho pustí pryč když jim je dá. Ten je ovšem radši pustí dolů, kde spadnou na náklaďák, který je nevědomky odváží pryč.
Po tom vezměte Packieho domů a dokončete misi. Žádné diamanty, žádná dívka, žádné peníze !

Po misi zavolá Dimitri, že je znepokojen, že nenašel Nikovo tělo mezi mrtvými na místě předání.

72. Truck Hustle

 • Phil Bell
 • Odměna: 11 000$

Phil Bell a Ray Boccino spolu pracují dlouhou dobu a Phil potřebuje pomoci od Ray. Ray odmítne a doporučí Nika. Phil mu vysvětlí, že Triády povezou hodně drog v náklaďáku. Phil ty drogy chce. Protože Triády se jich chtějí stejně zbavit, věří, že drogy jsou prokleté.

Jeďte na Franklin Street, tam náklaďák přijede. Kryjte se a Číňany zabijte. Potom běžte rychle k trucku a až začne ujíždět naskočte na něj - vzadu je žlutá šipka. Niko se bude držet, pka jen sledujte instrukce na obrazovce. Až se dostanete do kabiny vezměte truck ke staré vile v Sacramento Avenue. Philův synovec, Frankie si drogy převezme.

Zavolá vám Phil, ten vás doporučil svému mafiánskému šéfovi jménem Jimmy Pegorino.

73. Pegorino's Pride

 • J. Pegorino
 • Odměna: 10 500$

Mise začíná v Jimmyho vile v Aldeney. Jimmyho bodyguar Anthony, vás vezme do Jimmyho pracovny. Tam vám Jimmy vysvětlí co má za problém. Pegorinova rodina obchoduje s rodinou Pavano, ale Jimmy jim nevěří a chce po Nikovi ochranu.
Po cutscene, vezměte Jimmyho auto a počkejte na něj a jeho dva muže. Dovezte je do Acter Industrial Park a zastavte na značce. Vezměte si sniperku a běžte na místo v budově. Sledujte obchod mezi Pegorino a Pavano. Obchod se nevyvede a začne střelba. Běžte zachránit Jimmyho!
Venku čeká pár chlápků hned u schodů, až se přez ně dostanete běžte pro Jimmyho, ten je na druhém konci malé budovy. Uvnitř jsou další Pavanoti, pozor na ně. Použijte granáty. Až se dostanete přes budovu, vezměte Jimmyho do auta. Tomu Pavanos ukradli jeho zboží. SLedujte jejich auto dokud nezastaví. Zabijte je a zbytek posádky auta sledujte nahoru na plošinu a nezapomeňte vzít zpět Jimmyho zboží. Potom jen dovezte Jimmyho domů.

Jimmy pošle SMS s nabídkou další práce.

74. Payback

 • Jimmy P.
 • Odměna:

Jimmy se chce pomsít rodině Pavanos. Jeďte k restauraci a pak sledujte auto s Pavanos. Budete je sledovat přes malé uličky, tak buďte opatrní. Až dojedete k AutoEroticar, vezměte raketomet a všechny Pavanos zabijte. Nakonec se jen zbavte levelu hledanosti.
Zavolá vám Kate, že ji Roman pozval na svatbu. A chce vědět, jestli tam budete i vy :) Zavolá také chlápek od U.L paper, že vás doporučil bossovi jménem Jon Gravelli. Bosse zločinecké rodiny Gravelli. Je v nemocnici.

75. Catch the Wave

 • Phil Bell
 • Odměna: 7 500$

Mise začíná v strip klubu. Philův asistent Tommy bude mít hovor a informuje Phila o situaci v docích. Anceloti obchodují s Rusy. A Phil chce ukrást jejich loď naloženou kokainem přivezeným z Vice city. Vezměte Phila a jeďte pro náklaďák do Leftwood. Náklaďák má vyzvednout zboží od Rusů. Philův plán A se ale nevyede a Rusové mu drogy jen tak nedají. Tak je musíte zabít. Uvnitř haly je Rusů hodně a k tomu musíte dávat pozor na Phila. Až se prostřílíte ven nasedněte na člun a ochraňujte Phila před útočníky. Pak jen zaparkujte loď u mola.

76. Trespass

 • Phil Bell
 • Odměna: 10 500$

Phil nemá čas na vysvětlování. Nasedněte do auta a jeďte ke staré továrně Sprunk.
Jsou dvě cesty jak se dovnitř dostat.

 1. Vejít hlavním vchodem a použív na Ancelotti všechno co máte.
 2. Jít podzemním tunelem a Ancelotti překvapit. 

Možnost 2. se mi zdála lepší, tak jsem prošel tunelem a pak doleva a zabil první dva. Potom pokračujte nahoru, kde postupně vystřílíte další. Pokračujte na střechu, kde na vás čekají další a další o Ancelotti. Až se přez střehy dostanete na žebřík a pak na střechu odkud odlétá helikoptéra, vezměte RPG a sestřelte ji. Pak jen sledujte nádhernou explozi.

77. To Live and Die in Alderney

 • Phil Bell
 • Odměna: 12 000$

Angie Pegorino, manželka Jimmyho Pegorina opouští kancelář Phila, když Niko přichází. Je zjevjé, že spolu mají poměr. Phil chce něco udělat s tím heroinem, který si schoval u svého synovce. Jeďte s ním ke staré vile. Tam Frankie přeložil drogy do dvou aut, ale v tom přijíždějí federálové. Při ujíždění ochraňujte druhé auto před policisty. Až dojedete do Street in Acter, půjdete dál pěšky. Phil zastaví, a každý ponese tašku heroinu. Do uličky přijedou tři auta, následované policejní dodávkou. Zlikvidujte je nejlépe RPG a pak pokračujte. Dostanete se k dodávce a s tou ujedete třem hvězdičkám. Jeďte k restauraci na Tenmile Street a je splněno.

78. Flat line

 • Jimmy Pegorino
 • Odměna 13 000$

Pegorino už nikomu nevěří a v cutscene málem Nika zastřelí. Jeho bodyguard Anthony byl totiž odposlouchaný. Když se to Jimmy dozvěděl, chtěl Anthonyho zabít. Ten je ale pod policejní ochranou v nemocnici, protože prodělal infarkt. Jeďte do nemocnice a běžte doprava, pak znovu doprava až do šaten. Tam se převlékněte za doktora a běžte do pokoje Anthonyho, ten je na druhém konci chodby. Vypněte mu přístroj co ho držel při životě rychle běžte pryč. Policie si toho všimne a začne po vás střílet. Nevšímejte si jich a prostě utíkejte ven. Zbavte se hledanosti a mise se splněná.

79. Pest Control

 • Jimmy Pegorino
 • Odměna: 14 500$

Pegorino má doma Raye i Phila. Krátce po cutscene vám Jimmy zavolá a řekne ať zabijete Raye. Jeďte do East Holland na žlutou značku, telefonát od Pegorina vás ujistí, že Raye musíte zabít. Ray a jeho bodyguardi, zastaví u čerpací stanice. Takže je zatím sledujte, než tam dojedou. Zabít je u té stanice nemusíte, stačí když je předjedete, vystoupíte a raketometem obě auta zlikvidujete.

80. Entourage

 • Jon Gravelli
 • Odměna: 12 000$

Ve videu se Niko seznámí se starým Jonem Gravellim. Je sice skoro mrtvý, ale stále řídí svoje obchody. Potřebuje ochranu pro Bobbyho Jeffersona, který se musí dostat v pořádku na radnici. Když pro něj Niko bude pracovat, slíbí mu, že mu najde Darka Brevice. Muže, který zradil Nikovu jednotku. Jeďte ke konvoji aut. Nasedněte a jeďte. Až se dostanete do léčky, postřílejte všechny útočníky. Pozor jsou i na střechách. Až je všechny zabijete jeďte s Bobbym Jeffersonem na radnici. Budou vás sledovat další auta, ale jestli jste dost rychlí a zruční, ujedete jim.

81. Dining Out

 • Gravelli
 • Odměna: 13 250$

Pan Gravelli má nějaké zprávy o Darkovi. Našli ho v Bukurešti a přivezou ho do LC. Gravelli potřebuje, ale další pomoc. Potřebuje zabít Kima. Ano toho Kima, kterého jste potkali v misi Babysitting. Jeďte do restaurace. A začněte s krvavými jatky. Zabijte všechny Číňany a až se dostanete do patra, v místnosti vyslechněte manažera. Běžte z místnosti a zabijte další Číňany. Běžte přes kuchyň ven. A připravte si raketomet. Kim bude prchat v autě. Tak ho pohotově zničte RPG.

82. Liquidize the Assets

 • Gravelli
 • Odměna: 14 500$

Ve videu potkáte u Gravelliho starého známého UL Papera. Ten vás informuje o obchodní síti drog v Alderney City. Tu musíte zničit. Jeďte na místo, které je velmi dobře střeženo. Jít hlavním vchodem by bylo krajně nemoudré, tak běžte přes plot vpravo.

Až se dostanete k ventilacím, přes ty se dostaňte až na vršek budovy. Nahoře si připravte nejlépe sniperku a zanedlouho i RPG. Sniperkou začněte popravovat ozbrojence na střecháh, kteří budou překvapeni a v nevýhodě. Pokračujte rovně až nejvyšší budově kde po schodech sejděte dolů.- u schodů je připravena jedna vesta. Dole narazíte na další vlnu odporu, ale s tím si poradíte. Teď se dostáváme k vašim cílům, jsou to dodávky naložené kokainem. Ty jednoduše RPGčkem odpalte jednu po druhé. Až zničíte všechny, je splněno.
Pokud by jste si chtěli zahrát na hrdiny, na začátku mise si najděte helikoptéru a zavolejte Dwaynovy o bodyguardy. Ti vám v misi pomůžou a s helikoptérou si můžete přistát na jakékoli budově a získat moment překvapení.

83. The Special Someone

 • Odměna: ?

Klid v duši Po dokončení misí Weekend at Florian , Pest Control a Liquidize Assets vás kontaktuje U.L Paper a řekne, že Darka Brevice přivezl do města. K vyzvednutí má dojít na letišti. Niko zavolá Romanovi a řekne mu o Darkovi. Roman chce jít s Nikem, tak pro něj jeďte a pak rovnou na letiště. Roman během jízdy prohodí pár vět o tom, že je konečně konec a podobě. Mise je takovým vyvrcholením Nikova hledání a celé je to velmi emotivní. Až dorazíte na letiště budete sledovat jen cutscene. Z dodávky vyhodí Darka. Ten Nikovi všechno vysvětlí a my se dozvíme, že celou jednotku zradil pro 1000$. Darko nakonec prosí o to, aby ho Niko zabil, že mu tím udělá službu, ale Roman říká ať to Niko nechá být, ať není jako on. Teď máte na výběr. Zabít ho, nebo ne? Rozhodnutí je na vás, žádný vliv na děj to mít nebude. Je jen na vás, co vám přinese klid. Poté jen dovezte Romana k Bruciemu. Zavolá Pegorino, že se chce setkat v Tudoru.

84. One Last Thing

 • Jimmy Pegorino

Ve strip clubu se setkáte s Jimmym. Ten má potíže a potřebuje uzavřít s Rusy obchod, aby zachránil svůj rodiný biznys. Jimmy našel kupce drog, které Phil ukradl (drogy z mise Truck Hustle). Jimmy chce, aby jste znovu spolupracoval s Dimitrim, který je tím kupcem. Niko odmítá, ale Jimmy slibuje opravdu hodně peněz. Niko souhlasí. Po cutscne Niko zavolá Romanovi, který mu spolupráci s Dimitrim odsouhlasí, že peníze se hodí. Potom zavolá i Kate, ale ta Nikovi poradí, aby to nedělal.
Na radaru se objeví dvě ikony a to Obchod (zelený dolar) a Pomsta (červený meč).

Paradoxně, když se rozhodnete pro Obchod, zemře Roman. A když pro Pomstu, tak Kate. Rozhodnutí je na vás.

85. If The Price is Right

 • Phil
 • Odměna: 250 000$

Když se rozhodnete pro Obchod, běžte na ikonu $. Phil vám během cesty vysvětlí co se stalo s obchodem.
Dimitri předá heroin kupcům zatímco vy s Philem půjdete sebrat peníze.
Až dorazíte k přístavům, zavolá Dimitri, že se rozhodl jim heroin neprodat. Peníze jim prostě bez obchodu seberte. Tak běžte s Philem na střechu budovy. On prostřelí střešní okno a jste uvnitř. Tam na vás čeká opravdu hodně nepřátel. Následujte Phila a prostřílejte se až k malé kanceláři. Tam jsou peníze. Ty sebere jeden z bývalých kupců heroinu a ujíždí s nimi pryč. Venku nasedněte na motorku a počkejte na Phila. Sledujte náklaďák, ze kterého budo vypadávat sudy, dejte si pozor. Až budete mít možnost, jeďte vedle náklaďáku a zastřelte řidiče a vezměte peníze, které nejspíše vypadnou na zem. Pka jen dovezte Phila do bezpečí.

86. Mr. & Mrs. Bellic (Obchod)

Po předchozí misi vám zavolá Roman a připomene, že máte přijít v 10:00 ke kostelu. Nezapoměňte na oblek z Perseusu.

Následuje cutscene. Na svatbu dorazili všichni přátelé jako Little Jacob, Badman, Brucie a Bernie. Roman a Mallorie se vezmou a po obřadu jdete všichni ven. Při gratulacích a oslavování venku se jeden z Dimitriho mužů pokusí zabít Nika. Niko se s ním pere a při tom když Niko odzbrojuje útočníka, zbraň nešťastně vystřelí a zasáhne Romana. Roman umírá.
Tak nastane jeden z horších konců.

Po videu se Niko druhý den vzbudí v safehousu v Bohanu.

87. A Revenger's Tragedy (Obchod)

Do této mise potřebujete granáty, RPG a vestu.
Po svatbě vám zavolá Jacob, že našel Pegorinovi bodyguardy a věří, že vás k němu dovedou.

Po cutscene sledujte bodyguardy. Nestřílejte, jinak vás nedovedou na místo.
Až budete na místě, Jacob odejde a vymyslí další plán. Jste za autem a sami. Vezměte si RPG a začněte odpoalovat auta, za nimi jsou útočníci. Další jsou i na střeše vpravo. Zabijtete je všechny, běžte tedy ke vchodu do bývalého kasina.

Jacob vám pošle SMS, že má plán na útěk. A napíše, měj otevřené oči.

Tam vhoďte pár granátů a zabijte zbytek útočníků. Potom běžte rovně a doleva, tam v cutscene Dimitri zabije Pegorina a začne utíkat nahoru. Běžte za ním na střechu, tam zabijte další jeho lidi a sledujte ho jak nasedá do helikoptéry, Niko se sice chytne, ale spadne do vody. Nastupte na člun a sledujte ho, až přiletí Jacob s helikoptérou a vyzvedne vás. Sledujte Dimitriho, bude to trošku tvrat, ale nakonec ho dostanete. Až mu poškodíte helikoptéru přistane. Na ostrově zabijte pár policistů, nebo si jich prostě nevšímejte a jděte za Dimitrim. Tam do něj párkrát střelte až upustí zbraň a spustí se vaše poslední cutscene. V ní Dimitri umírá a náš příběh končí.

88. A Dish Served Cold (Pomsta)

Rusové nakládají heroin na loď a Dimitri to celé řídí v nákladovém prostoru.PO cutscene vám žlutá šipka ukáže můstek, ze kterého můžete otevřít podpalubí a nákladový prostor. Loď je opravdu hodně střežená a nebude lehké se prostřílet na můstek a poté do podpalubí.

Hned jak přijdete, běžte nahoru na jeřáb. Tam je sniperka se kterou pohodlí zlikvidujete stráže u vchodu na loď a pak pár nepřátel na lodi. Až dojdou náboje, bežte na loď. Tam se prostřílejte až do kajut. Tam je další vlna odporu, ale i tu zvládnete. Až se dostanete nahoru na můstek, otevřete nákladový prostor. Pak běžte zpět ven. Uprostřed lodi je vchod do podpalubí, skočte tam a zabijte zybtek útočníků. Zbývá jen Dimitri. Toho konečně zabijete. Doporučuji nepoužít granát, ale zabít Dimitriho pistolí, spolu s dialogem.

Až vyjdetez lodi Niko zavolá Romanovi, který jeho rozhodnutí chápe. Při tom Niko řekne, ž