Akční Hry

Multiplayer

Příkazy se používají k ovládání serveru. Samozřejmě můžete používat i prográmky, které vás od těchto příkazů oprostí, osobně ale žádný takový program nepoužívám. Raději si daný příkaz do konzole napíšu a je hotovo. V tomto návodu bych vám rád představil hlavně RCON příkazy pro administraci samotného serveru a další příkazy, které můžete použít i vy jako normální hráči.

Možností jak se připojit na server je celkem mnoho, my si ale ukážeme způsob připojení na server přes konzoli, která je třeba pro mě lepší a rychlejší, protože například HLSW vám sice ukáže informace o serveru s aktuálním počtem hráčů, nicméně tento návod je určen hlavně pro lidem, kteří se chtějí rychle připojit bez zapínání nějakého externího programu. Samozřejmě respektuji ty, kteří chtějí zůstat u starého dobrého připojování přes nějaký prográmek - jak je libo, nikdo jim v tom nebrání. Každému se to prostě líbí jinak.

Bindy znamenají konfiguraci různých kláves pro vykonání předem napsaného příkazu - nemusíte tak stále dokola psát jeden a ten samý text, neustále se přejmenovávat, apod. Text, který chcete se jednoduše zobrazí jako klasická zpráva. Také se jednoduše změní jméno, takže pokud budete "lamit" a nechcete si kazit dobrou pověst vašeho nicku, jednoduše si jméno změníte. V tomto článků si ukážeme, jak na to.